Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Nowy komendant policji w Wągrowcu odebrał dziś nominację z rąk komendanta wojewódzkiego

Zdjęcie aktualności Nowy komendant policji w Wągrowcu odebrał dziś nominację z rąk komendanta wojewódzkiego fot. KWP w Poznaniu

Maciej Kusz już oficjalnie nowym komendantem policji w Wągrowcu. Dziś (01.03) w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Poznaniu odbyła się uroczysta zbiórka. Podczas niej nadinsp. Piotr Mąka - Komendant Wojewódzki Policji w Poznaniu wręczył trzem oficerom rozkazy o powierzeniu obowiązków na kierowniczych stanowiskach. Wśród nich był właśnie Kusz. Zastąpił on komendant Magdalenę Sławińską, która pod koniec lutego przeszła w stan spoczynku.

Ponadto obowiązki Komendanta Powiatowego Policji w Pile objął podinsp. Marcin Kowalski. Pełnił on do tej pory służbę w Złotowie na stanowisku Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji. Wszyscy awansowani oficerowie rozpoczynali swoje kariery od szeregowych stanowisk wykonawczych w różnych jednostkach policyjnych. Przez lata zdobywali niezbędną wiedzę i doświadczenie. Komendant wojewódzki Piotr Mąka powiedział, że wszyscy mają wysokie kompetencje do dowodzenia na powierzonych stanowiskach.

(Maciej Januchowski)