Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Zdjęcie aktualności Noworoczny turniej piłki ręcznej o puchar burmistrza Wągrowca wygrała pierwszoligowa Nielba Wągrowiec fot. WRFM

Noworoczny turniej piłki ręcznej o puchar burmistrza Wągrowca wygrała pierwszoligowa Nielba Wągrowiec. W eliminacjach zagrała z Grunwaldem Poznań i wygrała 20:19. Paweł Gregor zdobył pięć bramek, cztery Dariusz Widziński, a trzy Łukasz Hoffmann. Pierwszą połowę nielbiści przegrali dwoma trafieniami. Finałowy pojedynek ze Stalą Gorzów był równie emocjonujący. Podopieczni Bartosza Swierada pokonali rywali 29:27 remisując do przerwy 14:14. W pierwszej i drugiej połowie na parkiecie brylowali Hoffmann, Widziński oraz Gregor.

Najlepszym bramkarzem tego dnia był Cezary Marciniak (Stal Gorzów). Patryk Marcinkowski odebrał wyróżnienie za postawę w defensywie. Najlepszym zawodnikiem turnieju został Łukasz Hoffmann. Obydwaj to wągrowczanie. Kolejność turnieju: Nielba, Stal, Gwardia Koszalin, WKS Grunwald.

Kadra pierwszoligowych szczypiornistów Nielby Wągrowiec straciła Mateusza Matlacha. Zawodnik tłumaczy odejście sytuacją rodzinną. Od grudnia przebywa w Sydney i na pewno w drugiej rundzie nie wzmocni drużyny. Co dalej nie wiadomo. Jeżeli Matlach wróci do Wągrowca nie będzie miał długiej przerwy w treningach, gdyż w Australii zagra w miejscowym zespole.