Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Na terenie powiatu wągrowieckiego rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa

Zdjęcie aktualności Na terenie powiatu wągrowieckiego rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa fot. Starostwo Powiatowe w Wągrowcu

W poniedziałek rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa dla osób zamieszkałych na stałe lub przebywających czasowo, czyli ponad 3 miesiące na terenie powiatu wągrowieckiego. Wezwani muszą stawić się w Miejskim Domu Kultury. Starostwo Powiatowe zaplanował, że jako pierwsi zrobią to mieszkańcy gminy Wągrowiec. Następnie od 5 i 6 października będą to osoby z gminy Damasławek, od 7 do 12 października z gminy Skoki, od 13 do 25 października z Wągrowca, z gminy Mieścisko w terminie 26-28 października, kolejna będzie gmina Gołańcz w terminie 29 października - 5 listopada oraz Wapno 8 listopada. Ostatniego dnia kwalifikacji czyli 9 listopada kwalifikacja będzie obejmowała kobiety.

O szczegółach kwalifikacji mówi Piotr Kuźniarek, inspektor z Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego w Wągrowcu.

Wągrowiecki magistrat prosi osoby zainteresowane o dokładne zapoznanie się z rewersem wezwania. Stawiennictwo wymagane jest na dokładnie wyznaczoną w wezwaniu godzinę.

(Alicja Tylkowska)