Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Na drogach w regionie więcej patroli. Trwa policyjna akcja związana z bezpieczeństwem podczas majówki

Zdjęcie aktualności Na drogach w regionie więcej patroli. Trwa policyjna akcja związana z bezpieczeństwem podczas majówki fot. WRFM

Trwa policyjna akcja związana z długim majowym weekendem. Na drogach możemy spotkać więcej patroli policyjnych. Są to nie tylko oznakowane radiowozy, ale również pojazdy grupy SPEED. Policja zwróciła uwagę, aby szczególną ostrożność zachowali kierowców, którzy zamierzają wracać we wtorek i środę. To wtedy spodziewane jest największe natężenie ruchu na drogach.

Mundurowi podkreślają, że podobnie jak podczas świąt priorytetem dla policji będzie niesienie pomocy wszystkim uczestnikom ruchu drogowego w bezpiecznym dotarciu do celu i zapewnienie płynności ruchu na głównych ciągach komunikacyjnych. W miejscach występowania znaczących spowolnień i utrudnień można spodziewać się policjantów kierujących ruchem.

Policjanci egzekwują od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości, korzystania z pasów bezpieczeństwa oraz zwracają uwagę na właściwe przewożenie dzieci w pojazdach. Będą także reagować na wszelkie wykroczenia uczestników ruchu drogowego, w tym szczególnie zwrócą uwagę na nieprawidłowe zachowania kierowców samochodów wobec niechronionych uczestników ruchu drogowego.

Policja przypomina, że 2 maja od godz. 18 do 22 oraz 3 maja od godz. 8 do 22 obowiązuje zakaz ruchu pojazdów i zespołów pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 12 ton. Z zakazu wyłączone są m.in. autobusy i pojazdy posiadające zezwolenie na przewóz w tym czasie.

(opr. M. Januchowski)