Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Muzeum Ziemi Pałuckiej zaprasza do Wenecji

Zdjęcie aktualności Muzeum Ziemi Pałuckiej zaprasza do Wenecji fot. Pixabay

Wśród licznych imprez mających się odbyć w pierwszych dniach maja są również propozycje Muzeum Ziemi Pałuckiej w Żninie. Zapraszamy więc wszystkich chętnych do udziału w nich. I tak 02 maja w czwartek na ruinach Zamku Diabła Weneckiego w niezwykle urokliwym miejscu o godz. 20.00 wystąpi Robert Kanaan w programie „Żywioł wody”.


Tego dnia na koncert pojedzie pociąg specjalny.
Wyjazd ze Żnina o godz. 19,15 z Dworca Żnińskiej Kolei Powiatowej ul. Potockiego
Odjazd z Wenecji o godz. 21,30
Wstęp na koncert bezpłatny.


W sobotę natomiast o godz.13,00 w Wenecji na parkingu przy Muzeum Kolei Wąskotorowej odbędzie się IV Festyn Rodzinny pod nazwą „Pałucka pyra”, który z pewnością będzie nie lada atrakcją dla całych rodzin, odwiedzających w tym dniu Wenecję. W programie przewidziane są m.in. pokazy straży pożarnej, prezentacja pracy policji, dmuchany plac zabaw dla najmłodszych oraz degustacja: potraw z pyry ,grilla i pałuckich ciast i dań na gorąco.


W nieco inny klimat wprowadzi Państwa 04 maja wieczorem o godz. 19,30 Wenecka noc z parowozami urozmaicona niecodziennym koncertem Kwartetu pałacowego, który odbędzie się o godz. 20.15.
Podczas wieczornego koncertu będziemy mogli posłuchać przepięknego Walca z „Nocy i dni”, melodii z filmu „Polskie drogi” czy Poloneza z Pana Tadeusza. Piękna muzyka, dymiące parowozy i nastrój panujący podczas imprezy z pewnością przeniosą jej uczestników w minione lata, w inną epokę.