Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Młodzież z niemieckiego miasta partnerskiego gościła w Wągrowcu

Zdjęcie aktualności Młodzież z niemieckiego miasta partnerskiego gościła w Wągrowcu fot. UM Wągrowiec

W Wągrowcu gościła grupa młodzieży z partnerskiego miasta Adendorf z Niemiec. Pobyt młodych ludzi rozpoczął się w ubiegłym tygodniu w czwartek i zakończył w poniedziałek. 30 wągrowieckich pływaczek, piłkarzy nożnych i szczypiornistów wspólnie spędziło czas z 24 rówieśnikami z Niemiec w ramach umacniania partnerstwa pomiędzy naszymi gminami.

Jak informuje wągrowiecki magistrat motywem przewodnim spotkania był sport. Młodzież spędzała czas m.in. z Auaparku i jump arenie. Uczestnicy projektu wspólnie kibicowali także nielbistom, którzy w ramach 4-ligowych rozgrywek w niedzielne popołudnie rozgromili 6:0 na własnym boisku drużynę Tarnovii. Młodzież z Niemiec sporo dowiedziała się o Wągrowcu i wspólnej polsko-niemieckiej historii m.in. podczas wycieczki śladami wągrowieckich Niemców. Odbyło się również spotkanie z burmistrzem Jarosławem Berendtem. Poza aktywnością sportową młodzi ludzie z Wągrowca i Adendorfu wspólnie uporządkowali teren byłego cmentarza ewangelickiego. W wolnym czasie byli też w Alpakolandzie.

Na realizację projektu pod nazwą „Umacnianie współpracy partnerskiej podczas spotkania sportowego młodzieży Wągrowiec – Adendorf” miasto otrzymało kilkanaście tysięcy złotych dofinansowania z Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.

(Maciej Januchowski)