Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Minusowe temperatury groźne dla zwierząt. Warto zgłaszać służbom informacje o bezpańskich czworonogach

Zdjęcie aktualności Minusowe temperatury groźne dla zwierząt. Warto zgłaszać służbom informacje o bezpańskich czworonogach fot. WRFM

Zima, to czas niesprzyjający bezdomnym czworonogom, jednak Wągrowiec nie pozostawia takich sytuacji bez pomocy. Odławianie kotów, to był pierwszy krok do regulacji ich populacji. Dalsze działania, to umożliwienie zgłoszenia bezdomności do kilku instytucji. Zgłoszenia takie przyjmują Urząd Miasta, policja, lekarze weterynarii, a także Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami. Wszystkie instytucje, po zgłoszeniu bezdomnego zwierzęcia są, z ramienia Urzędu, zobowiązane do zgłoszenia sprawy odpowiedniemu schronisku.

Mówi kierownik Wydziału Ochrony Środowiska i Gospodarki Odpadami, Maciej Strzelecki.

Jednak Urząd Miasta sugeruje, by nie wykazywać się nadgorliwością, gdyż nie każde zwierzę jest bezdomne. Jeśli jednak istnieje przesłanka, że taka sytuacja ma miejsce, a znalazca chciałby przygarnąć zwierzę, to miasto również angażuje się w pomoc. Dwie lecznice weterynaryjne mają podpisane umowy z Urzędem. Po zgłoszeniu znalezienia zwierzęcia można się więc z nim udać do jednego z gabinetów i przeprowadzić darmowe sprawdzenie stanu zdrowia czworonoga lub wdrożyć odpowiednie leczenie. Urząd Miasta apeluje również do właścicieli czworonogów o ich odpowiednie znakowanie.