Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Mieszkańcy Kobylca doczekają się przejścia dla pieszych poprawiającego ich bezpieczeństwo

Zdjęcie aktualności Mieszkańcy Kobylca doczekają się przejścia dla pieszych poprawiającego ich bezpieczeństwo fot. WRFM

W Kobylcu gmina Wągrowiec na ruchliwej drodze wojewódzkiej numer 190 nie ma ani jednego przejścia dla pieszych, a przecina ona miejscowość. To się wkrótce zmieni, ponieważ jest już obietnica urzędu marszałkowskiego, że w przyszłym roku pasy się pojawią.


Doprowadziła do tego Agnieszka Witucka Grzechowiak, radna sejmiku województwa wielkopolskiego, która złożyła w tej sprawie dwie interpelacje. Odzewu doczekała się w odpowiedzi na drugą wysłaną 30 listopada.


Obietnicę złożył wicemarszałek Wojciech Jankowiak. Jednocześnie poinformował, że wydawałoby się prosta sprawa taka jak malowanie pasów naprawdę wymaga czasu i pieniędzy. Trzeba je przeznaczyć na przeprowadzenie kompleksowych prac przygotowawczych.


Chodzi o przeniesienie przystanku autobusowego. Niezbędne jest wykonanie chodnika, który połączy drogę gminną z postawionym w nowym miejscu przystankiem. Zjazd do znajdującej się tam posesji musi zostać zlikwidowany. W pobliżu przejścia pojawi się wymagane w taki miejscu standardowe dedykowane oświetlenie. W ten sposób pieszy kiedy wchodzi na jezdnię jest widoczny dla kierowców. Lampa musi być umiejscowiona od strony nadjeżdżającego pojazdu.

(Cezary Kucharski)