Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Miesięcznik „Perspektywy” przygotował kolejne zestawienie najlepszych szkół średnich

Zdjęcie aktualności Miesięcznik „Perspektywy” przygotował kolejne zestawienie najlepszych szkół średnich fot. WRFM

Miesięcznik Perspektywy tradycyjnie przygotowuje ranking szkół ponadgimnazjalnych. Tworzony jest na bazie wyników egzaminów maturalnych z przedmiotów obowiązkowych i dodatkowych, sukcesów uczniów w olimpiadach, a także wyników zawodowych egzaminów w technikach. Celem publikacji takowych statystyk jest umożliwienie wyboru ścieżki kształcenia dla uczniów ostatnich klas podstawówek.


Okazuje się, że w Wielkopolsce na największe uznanie zasługuje poznańskie Drugie Liceum Ogólnokształcące im. Generałowej Zamoyskiej i Heleny Modrzejewskiej. Legitymuje się złotym znakiem jakości.


W powiecie obornickim prym wiedzie rogozińska licealna placówka im. Przemysła Drugiego. W skali województwa zajmuje 50 lokatę. Pierwsze Liceum Ogólnokształcące im. Powstańców Wielkopolskich w Wągrowcu jest najlepsze w powiecie. Podobne jak gnieźnieńskie drugie liceum im. Dąbrówki. Na szczeblu województwa skalsyfikowane są odpowiednio na trzydziestym szóstym oraz czterdziestym drugim miejscu.


Chodzieskie Pierwsze Liceum Ogólnokształcące im. św. Barbary w skali Wielkopolski zajmuje czterdziestą szóstą lokatę. W powiecie jest najlepsze.
Wymienione licea z powiatów obornickiego, wągrowieckiego, chodzieskiego i gnieźnieńskiego zasłużyły zdaniem Perspektyw na srebrne znaki jakości.


W województwie kujawsko-pomorskim bydgoskie Szóste Liceum Ogólnokształcące im. Jana i Jędrzeja Śniadeckich lokuje się w rankingu na drugiej pozycji. W powiecie żnińskim prym wiedzie liceum im. Braci Śniadeckich. W nakielskim najlepsze jest to imienia Bolesława Krzywoustego. Placówki ze Żnina oraz Nakła mogą pochwalić się brązowym znakiem jakości.

(Cezary Kucharski)