Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Miejsko-gminna rada przyjęła uchwałę o ustanowieniu honorowego medalu „Zasłużony dla Gminy Rogoźno”

Zdjęcie aktualności Miejsko-gminna rada przyjęła uchwałę o ustanowieniu honorowego medalu „Zasłużony dla Gminy Rogoźno” fot. WRFM

Miejsko-gminna rada przyjęła uchwałę o ustanowieniu honorowego medalu „Zasłużony dla Gminy Rogoźno. Jego wzór jest zaopiniowany przez komisję heraldyczną, więc zgodny z wszelakimi wymogami. Ma zastąpić dotychczas funkcjonujący kilkanaście lat tytuł „Zasłużony dla ziemi Rogozińskiej”.

Zapytaliśmy przewodniczącego rady Łukasza Zaranka, czym różni się procedura przyznania odznaczenia od poprzedniej formy gratyfikowania znamienitych mieszkańców.

Podczas sesji wykreowała się burzliwa dyskusja nad szczegółami procesu kwalifikacji kandydatów. Pojawiła się opinia jednego z rajców, że ma cechy, których nie można zaaprobować. Inny zaproponował cofnięcie tematu do prac w komisjach. Ośmiu radnych sprzeciwiło się wobec tego dyskusja trwała. Padła sugestia uwzględnienia w regulaminie możliwości odebrania medalu.

Czy osoba popełniła czyn niegodny rozstrzygną radni miejscy po analizie wniosku o zabranie medalu. Prawne wątpliwości nieufnych rozwiał sekretarz gminy, prawnik z wykształcenia Marek Jagoda.

(Cezary Kucharski)