Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Miejski Dom Kultury w Wągrowcu otrzymał blisko 117 tys. zł dofinansowania

Zdjęcie aktualności Miejski Dom Kultury w Wągrowcu otrzymał blisko 117 tys. zł dofinansowania fot. WRFM

Miejski Dom Kultury w Wągrowcu otrzymał blisko 117 tysięcy złotych dofinansowania. Pieniądze pochodzą ze środków Unii Europejskiej w ramach działania „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej" III Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020. Dofinansowanie zadanie nosi nazwę „Okno na kulturę – Kultura, sztuka i edukacja również dla niezwykłych".

Jak informuje placówka działanie to „pozwoli wyposażyć instytucję w nowoczesny sprzęt nagłośnieniowy, oświetleniowy i multimedialny - co z kolei umożliwi wprowadzenie atrakcyjnych przedsięwzięć w zakresie edukacji kulturalnej oraz animowania działań kulturalnych w społeczności lokalnej”. Ponadto zakupiona ma zostać pętla indukcyjna, która zostanie zamontowana w dużej sali kinowej, galerii oraz przy kasie kina. Dzięki temu osoby, które używają aparatów słuchowych będą miały lepszy odbiór dźwięków podczas uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych w MDK. Ponadto projekt zakłada kształcenie kadry wągrowieckiego domu kultury. Projekt będzie realizowany do końca czerwca przyszłego roku.

Miejski Dom Kultury w Wągrowcu jest jedną z 200 instytucji w Polsce, które otrzymały dofinansowanie w ramach naboru wniosków do działania „Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej".

(Maciej Januchowski)