Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Kwiaty, które się nie sprzedały przed Świętem Zmarłym odkupią rządowe agencje związane z rolnictwem

Zdjęcie aktualności Kwiaty, które się nie sprzedały przed Świętem Zmarłym odkupią rządowe agencje związane z rolnictwem fot. WRFM

Kwiaty oraz inne rośliny, które kupili handlarze na Wszystkich Świętych, a które nie zostały sprzedane zostaną odkupione przez Agencję Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa oraz Krajowe Ośrodki Wsparcia Rolnictwa. Taką decyzję podjął premier Mateusz Morawiecki. Jest ona związana z zamknięciem cmentarzy od soboty do poniedziałku. Ponadto działanie ma objąć również producentów roślin, które miały zostać sprzedane przed nekropoliami. Niektóre samorządy zdecydowały już w piątek, że odkupią od przedsiębiorców niesprzedane rośliny. Premier Morawiecki obiecał, że również one mogą wnieść o zwrot kosztów w ramach funduszu COVID.

- Od poniedziałku m.in. regionalne oddziały Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa zaoferują możliwość nabycia roślin, które nie zostały sprzedane w związku z zamknięciem cmentarzy. Na ten cel dla zostanie przekazane 180 mln zł - poinformowały na wspólnej konferencji wiceszefowe Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii oraz Ministerstwa Rolnictwa i Rozwoju Wsi.

Ważna informacja dla sprzedawców i producentów z Pałuk i północnej Wielkopolski jest taka, że osoby, które skorzystają z rządowej pomocy nie będą mogły po otwarciu cmentarzy prowadzić sprzedaży. Tak wynika ze słów wiceminister rolnictwa i rozwoju wsi Anny Gembickiej.

(Maciej Januchowski)