Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Kolejni oszukani mieszkańcy regionu stracili pieniądze. Jeden z nich dodatkowo został z zaciągniętym na niego kredytem

Zdjęcie aktualności Kolejni oszukani mieszkańcy regionu stracili pieniądze. Jeden z nich dodatkowo został z zaciągniętym na niego kredytem fot. WRFM

Kolejni oszukani mieszkańcy regionu stracili pieniądze. Jeden z nich dodatkowo został z zaciągniętym na niego kredytem. 1300 złotych stracił mieszkaniec powiatu mogileńskiego, który chciał zainwestować w kryptowaluty. Mężczyzna za pośrednictwem Internetu znalazł jedną z ofert i zostawił dane kontaktowe. Po krótkim czasie skontaktowały się z nim osoby, które wyraziły chęć pomocy w obrocie kryptowalutami na giełdzie. Doradcy zapewniali, że inwestycja jest całkowicie bezpieczna, kwota pierwszej wpłaty niewielka, a możliwy zysk bardzo duży. Mężczyzna skuszony wizją łatwego i szybkiego zarobku wpłacił na założone w tym celu konto 1300 złotych. Jednak gdy chciał wypłacić pieniądze, to okazało się to niemożliwe.

Z kolei 33-letni mieszkaniec Trzemeszna, nie dość, że stracił pieniądze, które miał na koncie,to jeszcze został z zaciągniętym na jego dane kredytem. Mężczyzna wystawił w internecie na sprzedaż stół z krzesłami. Po jakimś czasie skontaktowała się z nim osoba, która miała być zainteresowana kupnem mebli. W tym celu podesłała link,w którym 33-latek miał podać swoje dane. Mieszkaniec Trzemeszna niczego nie podejrzewając wpisał dane do banku. Po chwili z jego konta wypłacono 5000 złotych, a kilkanaście minut później przyszła informacja o zaciągnięciu kredytu na 9 300 złotych. Dopiero wówczas mężczyzna skontaktował się z bankiem i zablokował konto. Policjanci jak zawsze przypominają, by zwracać uwagę na to gdzie,komu i jakie dane podajemy oraz by chronić te,które mogą dać dostęp do naszych pieniędzy nieuprawnionym osobom.

(Maciej Januchowski)