Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Kolejne punkty szczepień w Wielkopolsce rozpoczną działanie w poniedziałek. Wśród nich ten w Wągrowcu

Zdjęcie aktualności Kolejne punkty szczepień w Wielkopolsce rozpoczną działanie w poniedziałek. Wśród nich ten w Wągrowcu fot. WRFM

Tydzień po uruchomieniu pierwszego pilotażowego punktu szczepień powszechnych w Krotoszynie, swoją działalność rozpoczną kolejne punkty szczepień powszechnych funkcjonujące w ramach Narodowego Programu Szczepień.

Od najbliższego poniedziałku szczepienia rozpoczną się w Wągrowcu w Miejskim Domu Kultury, a także w Grodzisku, Kępnie, Gostyniu, Turku, Kościanie, Garzynie oraz Nowych Skalmierzycach. Nowe miejsca, w których mieszkańcy regionu będą mogli się zaszczepić, utworzone zostały między innymi w domach kultury, halach sportowych czy szkołach. Punkty szczepień otrzymują z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych pakiety szczepionek, w których znajdują się igły, strzykawki, czyli niezbędne akcesoria do podania szczepionki.  Rząd zabezpiecza funkcjonowanie populacyjnych punktów szczepień w aspekcie logistycznym, zakupu szczepionek i realizacji szczepień. Spośród nowych ośmiu punktów, najwięcej osób zespoły szczepienne będą mogły dziennie zaszczepić w MDK w Wągrowcu - będzie to 400 osób, hali sportowej w Kępnie oraz w ZOZ-ie w Kościanie. Wszystkie nowe punkty będą mogły zaszczepić blisko 2440 osób dziennie.

W Wielkopolsce do tej pory zaszczepiono już 820 877 osób, z czego 204 782 przyjęło drugą dawkę.

(UWWW)