Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Gniezno przeprowadza dodatkową rekrutację do przedszkoli, zostały jeszcze wolne miejsca. Takiej sytuacji nie było od wielu lat

Zdjęcie aktualności Gniezno przeprowadza dodatkową rekrutację do przedszkoli, zostały  jeszcze wolne miejsca. Takiej sytuacji nie było od wielu lat fot. Magdalena Borowska

Urząd Miejski w Gnieźnie ogłosił dodatkową rekrutację do miejskich przedszkoli. Zostało około 90 wolnych miejsc. Do wyboru są różne placówki, wymienia Michał Powałowski zastępca prezydenta Gniezna.

Wnioski można składać do 12 czerwca poprzez specjalnie utworzoną do tego celu stronę internetową. Uzupełniająca rekrutacja daje możliwość przyjęcia dzieci także spoza Gniezna oraz dwuipółletnie dzieci, które urodziły się do 28 lutego 2021 roku. W tym roku po raz pierwszy od dłuższego czasu zaistniała sytuacja, w której potrzebny jest uzupełniający nabór, zauważa Powałowski.

Warto dodać, że pobyt dziecka w miejskiej placówce przez pierwsze pięć godzin jest bezpłatny. Każda z nich dysponuje odpowiednio wyposażoną kuchnią, serwując świeżo przygotowywane posiłki. Równocześnie prowadzony jest też nabór do dwóch miejskich żłobków, które łącznie dysponują 120toma miejscami. W tym przypadku karty zgłoszeniowe należy dostarczać osobiście do wybranej placówki.

(Magdalena Borowska)