Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Dziś wystartował projekt „Małe Miasto Wągrowiec”

Zdjęcie aktualności Dziś wystartował projekt „Małe Miasto Wągrowiec” fot. WRFM

„Małe Miasto Wągrowiec”, to projekt edukacji finansowej, przygotowany przez Fundację "Teraz Wy", który właśnie się rozpoczął. Weźmie w nim udział ponad setka dzieci z Jakubowego Grodu, bo do nich jest on skierowany. Współorganizatorem wydarzenia jest Fundacja BGK, a jednym z wielu partnerów - miasto Wągrowiec.

Mówi Martyna Ditbrener, wolontariuszka z Fundacji "Teraz Wy".

Wypłacone pieniądze dzieci będą mogły przeznaczyć na zakupy w Sklepie Marzeń, zaopatrzonym w różne zabawki. Decyzje zakupowe będą podejmowały samodzielnie. Zabawki, które pozostaną w sklepie, zostaną przekazane do świetlic uczestniczących. W projekcie biorą udział dzieci ze Szkół Podstawowych nr 1 i 3, z klas drugich, trzecich i piątych. Dyrekcje placówek nie miały wątpliwości, że program jest ważny w edukacji dzieci.

Mówił Piotr Gąsiorek, dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Wągrowcu.

O tym, że projekt "Małe Miasto Wągrowiec" jest potrzebny, przekonują odpowiedzi dzieci, które zapytane o to, czy wiedzą, co to jest podatek, odpowiadały:

W ostatni dzień dzieci otrzymają czek na kwotę 14 500 zł, który będzie symbolem zapłaconych przez nie podatków. Kwota ta znajdzie swoje przeznaczenie - na terenie miasta zrealizowana zostanie inwestycja.

(Alicja Tylkowska)