Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Część wągrowieckich radnych nie weźmie udziału w sesji. Przewodniczący Miejskiej nie widzi przeszkód by sesja się nie odbyła

Zdjęcie aktualności Część wągrowieckich radnych nie weźmie udziału w sesji. Przewodniczący Miejskiej nie widzi przeszkód by sesja się nie odbyła Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pixabay

Część wągrowieckich radnych nie weźmie udziału w sesji Rady Miasta. Członkowie Samorządności Wągrowieckiej 2000 zwracają uwagę, że w porządku obrad nie ma spraw pilnych. Nad tymi, które zaplanowano, radni mogą się pochylić w późniejszym terminie. Chodzi głównie o obawy związane z koronawirusem i zaleceniami państwowych służb sanitarnych by nie gromadzić się w jednym miejscu.

- Uczestnictwo w tego typu zgromadzeniach (…) nie jest wyrazem heroizmu, ale nieodpowiedzialności. - mówi portalowi Okno na Wągrowiec radna Alicja Trytt.

Innego zdania jest przewodniczący Rady Miasta. Jakub Zadroga wystosował list, w którym zaznacza, że „Zostaną zainstalowane specjalne ochronne pleksy między radnymi, co zdecydowanie ograniczy bezpośredni kontakt między uczestnikami sesji. Osoby referujące będą wchodziły na posiedzenie pojedynczo, by ograniczyć liczbę osób jednocześnie przebywających na sali. Przed wejściem na salę obrad radni będą mogli skorzystać ze środków dezynfekcyjnych, które zostaną dla nich specjalnie przygotowane. Każdy radny będzie też mógł skorzystać z rękawiczek jednorazowych”.

Sesja Rady Miasta w Wągrowcu ma odbyć się dziś o godzinie 16.00.

(Maciej Januchowski)