Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy ma trafić do wągrowieckich strażaków

Zdjęcie aktualności Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy ma trafić do wągrowieckich strażaków fot. WRFM

Ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy prawdopodobnie w tym roku trafi na stan wągrowieckiej Komendy Państwowej Straży Pożarnej. Identyczne samochody trafią również do jednostki miejskiej w Lesznie oraz stolicy Wielkopolski.


Branżowy portal Remiza informuje, że każdy wóz bojowy ma być zabudowany na podwoziu z napędem cztery razy cztery koła. Musi posiadać kabinę brygadową. Na wyposażeniu powinien mieć między innymi: zbiornik wody o pojemności minimalnej 6000 litrów, zbiornik środka pianotwórczego, autopompę o wydajności minimum 3900 litrów na minutę, działko wodno-pianowe, a także linię szybkiego natarcia oraz wciągarkę.


Wozy bojowe powinny być dostarczone w ramach przetargu ogłoszonego przez komendę wojewódzką w Poznaniu z progiem finansowym powyżej 139 tysięcy euro. Ich przewidywana cena przekracza 973 tysiące, czyli około czterech milionów złotych.
Przedsięwzięcie jest współfinansowane przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Powinno zostać sfinalizowane do końca października bieżącego roku.

(Cezary Kucharski)