Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Burmistrz Wągrowca wśród samorządowców sprzeciwiającym się rządom Polski i Węgier w sprawie unijnego budżetu

Zdjęcie aktualności Burmistrz Wągrowca wśród samorządowców sprzeciwiającym się rządom Polski i Węgier w sprawie unijnego budżetu fot. Maciej Januchowski

Burmistrz Wągrowca jest jednym z wielu samorządowców, którzy podpisali się pod listem w sprawie wetowania unijnego budżetu przez rządy Polski i Węgrier. Włodarze miast i gmin obawiają się utraty unijnych pieniędzy, które są zapisane w budżecie wspólnoty europejskiej, a który to budżet bojkotują Morawieckie i Orban.

 - Pod pretekstem ideologii antyemigracyjnej i nacjonalistycznej retoryki starają się chronić system polityczny oparty na nieograniczonej władzy, kumoterstwie i całkowicie zmanipulowanej sferze publicznej. - napisali samorządowcy.

Uważają, że „porozumienie międzyrządowe w sprawie pakietu NextGenerationEU bez Węgier i Polski jest teraz realną alternatywą”. Jak poinformował portal Okno na Wągrowiec nie ma podpisów innych samorządowców z powiatu wągrowieckiego poza tym złożonym przez Jarosława Berendta.

- Za parę srebrników chcecie sprzedać Polskę - powiedział Bartosz Kownacki, poseł PiS, w programie "Debata Tygodnia" w Polsat News. Oceniał, że samorządowcy, pisząc list do władz UE, chcą "ominąć państwo i dogadać się dla korzyści politycznej i kasy".

(Maciej Januchowski)