Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Burmistrz Wągrowca spotkał się z lekarzami z miejskich przychodni

Zdjęcie aktualności Burmistrz Wągrowca spotkał się z lekarzami z miejskich przychodni fot. UM Wągrowiec

W wągrowieckim Ratuszu z inicjatywy burmistrza Jarosława Berendta odbyło się spotkanie lekarzy Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Uczestniczyli w nim między innymi Magdalena Rybska z Przychodni Medycyny Rodzinnej Rybska, Sokalski i Partnerzy Spółka Lekarzy oraz Marzena Adamska (Przychodnia Hipokrates Zespół Gabinetów Lekarza Rodzinnego).


Z wiadomych względów rozmowa dotyczyła pandemii koronawirusa. Omówiono w jaki sposób pacjenci mogą korzystać z lekarskich porad, badań specjalistycznych czy dostać receptę. Jeden z wniosków to potwierdzenie zasady, że aby skutki pandemii były mniej dotkliwe należy rejestrować się do lekarza telefonicznie.


Poruszono także temat szczepień przeciwko grypie jako elementu zdrowotnej profilaktyki. Problemem jest niedostateczna ilość szczepionek. Włodarz Jakubowego Grodu poinformował, że wystosował pismo do premiera, w którym apeluje o zwiększenie w przyszłym roku ich dostępności.


W tym roku Narodowy Fundusz Zdrowia refunduje od września 50 procent ceny szczepionki dla dzieci od trzeciego do piątego roku życia, kobiet w ciąży, dorosłych w przedziale wieku od 18 do 64 lat, ale z chorobami współistniejącymi między innymi kardiologicznymi oraz oddechowymi. Bez takiego warunku refundacja dotyczy osoby od 65 do 75 roku życia. Starsi szczepionkę dostają bezpłatnie.

(Cezary Kucharski)