Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Burmistrz Wągrowca apeluje do NFZ-tu w sprawie dostępu mieszkańców do lekarzy pierwszego kontaktu. Ten od miesięcy jest utrudniony

Zdjęcie aktualności Burmistrz Wągrowca apeluje do NFZ-tu w sprawie dostępu mieszkańców do lekarzy pierwszego kontaktu. Ten od miesięcy jest utrudniony fot. Maciej Januchowski

Burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt wystosował pismo do dyrektor Wielkopolskiego Oddziału Wojewódzkiego Narodowego Funduszu Zdrowia. Apeluje w nim o interwencję w kwestii poprawy dostępności do świadczeń lekarskich Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Mieszkańcy masowo informują, że z medykami nie można się skontaktować bądź jest to długofalowy proces. Bardzo ciężko jest uzyskać nawet teleporady.


Wygląda na to, że nic się nie zmieniło od dwóch tygodni, kiedy to doszło do spotkania włodarza Jakubowego Grodu z lekarzami podstawowej opieki. Efektem była między innymi informacja zachęcająca do kontaktów telefonicznych oraz korzystania z e-recept.


Włodarz zapewnił, że władze czynią wszystko, aby wesprzeć lokalną służbę zdrowia. Samorządowcy kupują maseczki, rękawice, czy pomogły kupić respirator dla szpitala powiatowego. W chwili obecnej na prośbę burmistrza w mediach pojawiła się informacja zawierająca numery telefonów do wągrowieckich lekarzy rodzinnych.


Wykaz telefonów poniżej.

(Cezary Kucharski)