Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Blisko 7 milionów złotych wsparcia trafiło już do przedsiębiorców z powiatu złotowskiego

Zdjęcie aktualności Blisko 7 milionów złotych wsparcia trafiło już do przedsiębiorców z powiatu złotowskiego fot. WRFM

Powiatowy Urząd Pracy w Złotowie zaktualizował informacje dotyczące wypłaconych pieniędzy z przeznaczeniem na pomoc w okresie pandemii koronawirusa. Do 11 maja jest to ponad siedem milionów złotych wsparcia dla lokalnych przedsiębiorców.


Z dwóch tysięcy dwustu złożonych wniosków w ciągu kilku dni zrobiło prawie dwa tysiące czterysta. Nadal największą grupę stanowią wnioski od mikro przedsiębiorców, którzy chcą zaciągać pożyczki do pięciu tysięcy złotych. Z powodu spadku obrotów dokumenty o przyznanie dofinansowania złożyło 146 osób. Nieco mniej, bo 140 wniosków złożono o dofinansowanie kosztów zatrudnienia dla około tysiąca pracowników.


Łucja Greczyło, dyrektor miejscowego urzędu pracy informuje na portalu społecznościowym, że od chwili kiedy rozpoczęło się przekazywanie pieniędzy zrealizowano niespełna półtora tysiąca wniosków, co pochłonęło blisko siedem milionów 200 tysięcy złotych. W tym tygodniu pieniądze dostaną osoby, które złożyły dokumenty do końca kwietnia. Majowe realizowane będą od przyszłego tygodnia.


Dyrektor Greczyło zaktualizowała także stan bezrobocia. W minionym roku o tej porze zarejestrowane były 73 osoby bez pracy. W chwili obecnej jest już 91. Wszystkie wnioski o przyznanie zasiłku wiążą się ze zwolnieniami z powodu skutków pandemii koronawirusa.

(Cezary Kucharski)