Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

7,5 miliona złotych dofinansowania, które Wągrowiec otrzymał ze środków Funduszu Rozwoju Dróg od Wojewody Wielkopolskiego wkrótce zostanie wydane

Zdjęcie aktualności 7,5 miliona złotych dofinansowania, które Wągrowiec otrzymał ze środków Funduszu Rozwoju Dróg od Wojewody Wielkopolskiego wkrótce zostanie wydane fot. WRFM

7,5 miliona złotych dofinansowania, które Wągrowiec otrzymał ze środków Funduszu Rozwoju Dróg od Wojewody Wielkopolskiego już niebawem zaczną służyć mieszkańcom miasta, bowiem ogłoszono właśnie dwa przetargi: na budowę ul. Projektowanej oraz przebudowę ulic: Jeżyka, Słowackiego, Mickiewicza i Kasprowicza.

Mówił Piotr Korpowski, z Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki, Promocji Miasta i Ochrony Zdrowia w Urzędzie Miejskim w Wągrowcu.

Na ulicach Jeżyka, Słowackiego, Mickiewicza i Kasprowicza planuje się przebudowę i rozbudowę ulic na odcinku 1035 m, budowę nowych nawierzchni, chodników, drogi rowerowej o długości 574 m, budowę i rozbudowę oświetlenia na 14 przejściach dla pieszych, ulicznego oświetlenia ledowego, ok. 150 miejsc postojowych oraz budowę łącznika pomiędzy ulicami Słowackiego i Lipową. Łączną wartość inwestycji szacuje się na ponad 6 mln złotych, z czego ponad 4 mln złotych stanowi wspomniane wcześniej dofinansowanie.

(Alicja Tylkowska)