Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Żnin. Już 20 sierpnia FESTIWAL OPTYMIZMU 2019

Zdjęcie aktualności Żnin. Już 20 sierpnia FESTIWAL OPTYMIZMU 2019 fot. materiały prasowe

Już po raz czwarty w historii, a drugi w historycznej Cukrowni Żnin, spotkamy największych Optymistów z całego Świata! To właśnie w tym miejscu 20. sierpnia br. natężenie optymistów na metr kwadratowy będzie najwyższe w skali roku – wszystko właśnie za sprawą Festiwalu Optymizmu 2019, jedynego w swoim rodzaju wydarzenia, którego nadrzędnym celem jest przekazywanie i wywołanie pozytywnych emocji wśród gości. Kulminacyjnym punktem Festiwalu będzie odciśnięcie dłoni tegorocznym optymistów w Alei Optymistów, a także oficjalne wręczenie stypendiów uhonorowanych przez Fundację „Jestem Optymistą”, które zostaną przekazane młodym i utalentowanym Optymistom.


„Już po raz czwarty spotkamy się na Festiwalu Optymizmu, aby szerzyć optymizm, pozytywne myślenie, radość życia, życzliwy stosunek do ludzi i otoczenia. Na Festiwalu zarażamy uśmiechem, pobudzając ludzi w Polsce i na świecie do pozytywnego myślenia! 20 sierpnia wszyscy obowiązkowo jesteśmy Optymistami i myślimy pozytywnie, bo u nas zawsze świeci słońce. – mówi Mariusz Pujszo, założyciel i pomysłodawca Fundacji Jestem Optymistą.


Festiwal Optymizmu 2019 to jedyna w Polsce tego typu impreza, w której każdy znajdzie coś dla siebie. Strefy tematyczne, niesamowite show i spotkania z gwiazdami przyciągną całe rodziny, zapewniając wspaniały, optymistyczny dzień. Do udziału
w Festiwalu Optymizmu zapraszamy wszystkie osoby szukające siły napędowej dla swojego optymizmu i chcące dzielić się nim z innymi. Atrakcji nie będzie końca. Do dyspozycji zostaną wydzielone specjalne strefy, czyli sportowa, muzyczna, autorskich spotkań z artystami oraz strefa dla dzieci, specjalna strefa z atrakcjami nad jeziorem i optymistyczny jarmark. Punktem kulminacyjnym będzie otwarcie jedynej na świecie Alei Optymistów, gdzie swoje dłonie odcisną znane osoby, a liczne występy artystyczne: Krzysztof KASA Kasowski, Izabela Trojanowska, Danuta Stankiewicz, Zespół Taneczny Wolf Gang, Grupa Wiedźmuchy, wprowadzą w optymistyczny klimat.


Na Festiwalu Optymizmu pojawią się laureaci zeszłorocznych edycji Gal oraz tegoroczni, a wśród nich m.in. Aleksander Doba, Marek Włodarczyk, prof. Michał Kleiber i Władysław Grochowski, Robert Korzeniowski, Katarzyna Pakosińska, Paweł Deląg, Radosław Liszewski, Tomasz Zubilewicz, Sławomir oraz przedstawiciele wielu dziedzin życia społecznego i kulturalnego.
Wszyscy zaśpiewają Hymn Optymisty, który wprowadzi nas w stan nieskończonego optymizmu!


Światowy Dzień Optymisty, który obchodzimy 21 sierpnia, został powołany z inicjatywy polskiej Fundacji „Jestem Optymistą”, której założycielem i pomysłodawcą jest Mariusz Pujszo. Fundacja poprzez swoje działania pragnie nieść pozytywną ideę i zarażać ludzi uśmiechem.  Fundacja JESTEM OPTYMISTĄ to organizacja non profit, która poprzez różnego rodzaju inicjatywy promuje optymizm oraz ludzi, których postawa i optymistyczne nastawienie do życia pozwalają przezwyciężyć przeciwności losu. Naszym celem jest wzmacnianie kapitału społecznego poprzez promocję postaw optymistycznych, pozytywnego myślenia i radości życia, życzliwego stosunku do ludzi i otoczenia, otwartości i obywatelskiej aktywności. Optymizm daje życiową odwagę, by sięgać po to, o czym marzymy i by żyć pełnią życia. Daje też inną perspektywę ułatwiającą przetrwanie trudnych chwil, które spotykają każdego człowieka. Uczy dostrzegania w sobie samym, w ludziach i otoczeniu dobrych stron i odczuwania pozytywnych emocji.

Na miejscu stanie m.in. mobilne studio Waszego Radia FM, które objęło swoim patronatem wydarzenie.