Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Zmieniły się rekomendacje dotyczące odwiedzin pacjentów hospitalizowanych oraz przebywających w zakładach opieki długoterminowej

Zdjęcie aktualności Zmieniły się rekomendacje dotyczące odwiedzin pacjentów hospitalizowanych oraz przebywających w zakładach opieki długoterminowej fot. MZ

Zmieniły się rekomendacje dotyczące odwiedzin pacjentów hospitalizowanych oraz przebywających w zakładach opieki długoterminowej. Jak informuje wągrowiecki szpital odwiedziny dorosłych pacjentów przebywających na oddziałach szpitalnych powinny odbywać się z uwzględnieniem pewnych warunków. Jeżeli pacjent jest zaszczepiony przeciw COVID-19 lub przebył zakażenie wirusem SARS-CoV-2, rekomenduje się umożliwienie odwiedzin przez osoby zaszczepione, przy zachowaniu reżimu sanitarnego oraz osoby niezaszczepione, które posiadają negatywny wynik testu w kierunku koronawirusa lub przebyły zakażenie wirusem. Osoby niezaszczepione przeciw COVID-19, które nie spełniają tych warunków, czyli nie uzyskały negatywnego wyniku testu w kierunku wirusa SARS-CoV-2 oraz nie przebyły zakażenia, wyłącznie przy zachowaniu wzmożonego reżimu sanitarnego.

Mówił dyrektor Zespołu Opieki Zdrowotnej w Wągrowcu, dr Przemysław Bury.

Osoby niezaszczepione nie mają zakazu wstępu do szpitala w ramach odwiedzin, jednak chcąc zrealizować wejście do szpitala muszą okazać się negatywnym testem na COVID-19.

Chęć odwiedzin należy każdorazowo zgłaszać do sekretariatu placówki szpitalnej w godzinach między 8.00 a 15.00. Po ustaleniu konkretnej godziny odwiedzający zgłasza się do portierni szpitala, skąd, po potwierdzeniu zgłoszenia, może wejśc na teren placówki oraz do pacjenta. Wszelkie szczegóły dotyczące rekomendacji można znaleźć na stronie szpitala.

(Alicja Tylkowska)