Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Zmiany w komisji rewizyjnej Rady Miejskiej w Wągrowcu. Opozycja przejęła nad nią kontrolę

Zdjęcie aktualności Zmiany w komisji rewizyjnej Rady Miejskiej w Wągrowcu. Opozycja przejęła nad nią kontrolę fot. WRFM

Zmiany w komisji rewizyjnej działającej przy radzie miejskiej w Wągrowcu. Na ostatniej sesji jej przewodniczącym został eks wiceburmistrz Bogdan Smykowski, który pełnił funkcję za kadencji burmistrzowskiej Krzysztofa Poszwy. Tym samym obecny włodarz Jarosław Berendt nie ma już kontroli nad bardzo ważną komisją. Trzeba dodać, że to jej członkowie sprawują nadzór nad poczynaniami burmistrza, a wcześniej przewodniczącą była Iwona Matuszak-Łosińska z pro burmistrzowskiego klubu Bliżej ludzi.


Ponadto były włodarz Krzysztof Poszwa złożył projekt uchwały dotyczący zmiany liczby członków tejże komisji. Został zaakceptowany i wybrano pięcioosobowy skład. Oprócz przewodniczącego są to: Ryszard Zych (Samorządność Wągrowiecka 2000), niezależny Włodzimierz Naumczyk, Iwona Matuszak-Łosińska (Bliżej Ludzi) oraz Dariusz Bąk (Razem dla Wągrowca). Rajcy odrzucili zgłoszoną przez klub Bliżej Ludzi kandydaturę Natalii Pałczyńskiej.


Przypomnijmy, że dotychczas komisja rewizyjna składała się z dwóch radnych klubu Bliżej Ludzi i dwóch opozycjonistów. Taki układ skutkował często nierozstrzygniętymi głosowaniami. W obecnym układzie nie powinno być problemu tyle, że nie wiadomo kto na tym zyska.

(Cezary Kucharski)