Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Zmiana warty w ZGKiM w Kcyni

Zdjęcie aktualności Zmiana warty w ZGKiM w Kcyni Podczas sesji Rady Miejskiej w Kcyni za dotychczasową pracę w rozwój gminy Henrykowi Grobelnemu podziekował burmistrz Mateusz Stachowiak, oraz radni. | Urząd Miejski w Kcyni

Po kilkunastu latach zarządzania Zakładem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Kcyni prezes Henryk Grobelny przeszedł na świadczenie emerytalne. Do kcyńskiej komunalki wprowadził go ówczesny burmistrz, dziś wicewojewoda Piotr Hemmerling.

 

powiedział Piotr Hemmerling.  Henryk Grobelny podczas wystąpienia na sesji Rady Miejskiej podziękował za współpracę, przyznał, że kiedy objął stery ZGKiM było w trudnej sytuacji zarówno pod kątem finansowym, sprzętowym jak dokumentacyjnym. Jedynym atutem byli wówczas ludzie, bo niczego innego nie było. Stan zakładu wymagał szybkiej interwencji do tego doszła nowa ustawa śmieciowa, budowa PSZOKu, pandemia, która nie miała tarczy dla takich zakładów. Zaznaczył, że ZGKiM jest narzędziem potrzebnym gminie w trosce o jej przyszłość, przyszłość mieszkańców, bo mowa tu o infrastrukturze krytycznej jak wodociągi i kanalizacja.

Obecnie zakładem kieruje Mieczysław Mallerowicz, wieloletni członek Rady Nadzorczej ZGKiM.

 powiedział burmistrz Kcyni Mateusz Stachowiak. Docelowo rozpisany zostanie konkurs na prezesa ZGKiM w Kcyni, najprawdopodobniej na przełomie sierpnia i września, takie założenia ma włodarz. Niebawem uzupełniony zostanie też skład Rady Nadzorczej kcyńskiej komunalki.