Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Zmarł Piotr Trella. Znany na Pałukach śpiewak operowy przegrał walkę z koronawirusem

Zdjęcie aktualności Zmarł Piotr Trella. Znany na Pałukach śpiewak operowy przegrał walkę z koronawirusem fot. MCK w Bydgoszczy

Nie żyje pochodzący z Wągrowca śpiewak operowy Piotr Trella. Znany na Pałukach artysta zmarł w sobotę w Regionalnym Szpitalu Specjalistycznym w Grudziądzu. Wiadomo, że był zarażony koronawirusem.

Piotr Trella studiował na Państwowej Szkole Muzycznej w Poznaniu, gdzie później również pracował. Przez 10 lat czarował swoim głosem w Operetce Poznańskiej. Następnie trafił do Bydgoszczy. Był jednym z solistów tamtejszej Opery Nova. Artysta gościł również na muzycznych scenach w całym kraju, m.in. Szczecinie, Krakowie czy Warszawie. Kiedy przeszedł na emeryturę nadal śpiewał. Występował z innymi śpiewakami w mniejszych miejscowościach. Wielokrotnie można było usłyszeć jego występny m.in. w Szubinie podczas operetkowych spotkań. Wśród najważniejszych nagród jakie zdobył były „Złote Maski”.

Piotr Trella zmarł w wieku 82 lat. Jeszcze miesiąc temu organizował w Lubostroniu koncert ku pamięci zmarłej w lutym bydgoskiej śpiewaczce operowej Magdalenie Krzyńskiej.

(Maciej Januchowski)