Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił po raz szósty konkurs pod hasłem „Pięknieje wielkopolska wieś”

Zdjęcie aktualności Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił po raz szósty konkurs pod hasłem „Pięknieje wielkopolska wieś” fot. WRFM

Zarząd Województwa Wielkopolskiego ogłosił po raz szósty współfinansowany z jego środków konkurs pod hasłem „Pięknieje wielkopolska wieś”. Pieniądze są dzielone w ramach programu ,,Wielkopolska Odnowa Wsi 2013 – 2020”.


Gmina Rogożno podpisała w związku z tym umowę o udzieleniu pomocy finansowej dla realizacji projektu „ Szczęśliwy i zdrowy mieszkaniec Garbatki”. Koszt realizacji zadania to ponad 32 tysiące złotych. Sołectwo wyłoży z własnego funduszu trzy, a wojewódzki samorząd 20 tysięcy. Pozostała część pozostaje w gestii miejsko-gminnych władz.


W miejscowości Garbatka powstał kompleks sportowo-rekreacyjny. Tam usytuowano plac zabaw. Boisko zostało odpowiednio doposażone elementami zewnętrznej siłowni. Zamontowano ławki, stół do gry w tenisa oraz piłkarzyki. Są również kosze na śmieci. Mieszkańcy wykonali wszystkie prace pomocnicze w tym porządkowe. W ten sposób przygotowali plac budowy.


Jak informuje lokalny portal społecznościowy celem konkursu jest pomoc w dokonaniu procesu odnowy wsi, podniesienie standardów i jakości życia na obszarach wiejskich.
 

(Cezary Kucharski)