Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Zaplanowano pierwszy spacer po pierwszym szlaku cysterskim. Odbędzie się w niedzielę

Zdjęcie aktualności Zaplanowano pierwszy spacer po pierwszym szlaku cysterskim. Odbędzie się w niedzielę fot. materiały prasowe

Muzeum Regionalne w Wągrowcu wytyczyło już pieszy szlak cysterski. Jest to przedsięwzięcie w ramach międzynarodowego projektu „Cisterscapes – cysterskie krajobrazy łączące Europę”. Cysterska trasa turystyczna liczy ok. 5 km długości i jest jedną z kilkunastu tras tego typu utworzonych przez 18 partnerów projektu, związanych z dziedzictwem cysterskim, m.in. z Niemiec, Czech, Francji, Słowenii i Austrii.

Mówił Marcin Moeglich, muzealnik z Muzeum Regionalnego w Wągrowcu.

Wspomniana ścieżka rozpoczyna się przy Klasztorze, przechodzi przez tereny, na których dawni cystersi uprawiali sady i ogrody oraz lasy, które odgrywały dużą rolę w ich działalności. Na trasie będzie można napotkać nagrobki ostatnich wągrowieckich cystersów, rzekę i łąki uprawne. Trasa zakończy się w siedzibie Muzeum Regionalnego w Wągrowcu, czyli w dawnym domu Opatów. W trakcie spotkania zaplanowano wiele zajęć warsztatowych dla dzieci i dorosłych oraz będzie miało miejsce ważne wydarzenie.

Wydarzenie rozpocznie się w niedzielę o 11.00. Aby wziąć w nim udział należy się zapisać.