Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Zapadła decyzja w sprawie zwiększenia limitu wydatków na rozbudowę wągrowieckiego szpitala powiatowego

Zdjęcie aktualności Zapadła decyzja w sprawie zwiększenia limitu wydatków na rozbudowę wągrowieckiego szpitala powiatowego fot. WRFM

Decyzja w sprawie zwiększenia limitu wydatków na rozbudowę wągrowieckiego szpitala powiatowego zapadła. Podczas ostatniej sesji radni zaaprobowali wyasygnowanie w przyszłym roku dodatkowych sześciu milionów dwustu tysięcy złotych do dyspozycji dyrekcji miejscowego Zespołu Opieki Zdrowotnej. Taka kwota trafiła do rejestru wieloletniej prognozy finansowej powiatu na najbliższe dwanaście lat.


Przekazane środki pozwolą dyrektorowi szpitala Przemysławowi Buremu podpisać umowę i kontynuować rozbudowę obiektu. Poprzednia została rozwiązana z powodu niedotrzymywania warunków przez wykonawcę. Teraz najniższa oferta jaka wpłynęła w ramach zamówienia publicznego wynosiła 18,2 miliona złotych, co przekraczało możliwości finansowe szpitala. Przekazane przez organ prowadzący pieniądze pozwolą zrealizować zadanie zgodnie z budowlanym projektem. Przypomnijmy, że inwestor zrezygnował z wykonania termomodernizacji, ponieważ będzie się starać o pozyskanie pieniędzy z innych źródeł.


Powiatowi rajcy zwiększyli również tegoroczny budżet wydatków szpitala. Jest większy o ponad 1,8 miliona złotych. Te pieniądze będą wydane na sprzęt i wyposażenie medyczne. Finalnie na rozbudowę i modernizację placówki służby zdrowia powiat wyda ponad 26 milionów złotych.

(Cezary Kucharski)