Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Zapadł wyrok w sprawie wypadku z udziałem pociągu i ciężarówki w Bolechowie

Zdjęcie aktualności Zapadł wyrok w sprawie wypadku z udziałem pociągu i ciężarówki w Bolechowie fot. WRFM

Po ponad roku zapadł wyrok w sprawie katastrofy w ruchu lądowym w Bolechowie z kwietnia 2020 roku. Wtedy to na strzeżonym przejeździe kolejowym kierowca samochodu ciężarowego zderzył się z pociągiem Kolei Wielkopolskich. W wyniku wypadku rannych zostało 7 osób znajdujących się w szynobusie oraz kierowca ciężarówki.

Sąd skazał Romana S. na rok i dwa miesiące pozbawienia wolności. Dodatkowo sędzia Agnieszka Parnowska wydała zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na 5 lat oraz nawiązki dla poszkodowanych w wysokości 2 i 4 tysięcy złotych. Wyrok, który zapadł jest surowszy niż kara wnioskowana przez prokuratora.

Zdaniem sądu Roman S. świadomie i umyślnie złamał zasady bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Podczas śledztwa wykazano, że nie było ciśnienia w układzie hamulca pneumatycznego, gdyż uszkodzony był hamulec przedniego lewego koła. Warto nadmienić, że skazany jest z zawodu mechanikiem samochodowym i trudno by się nie zorientował czym może grozić poruszanie się samochodem z taką usterką.

Według sądu straty właściciela pociągu wyniosły 5 milionów złotych. Zostały pokryte z OC sprawcy wypadku i AC szynobusu. Oni oskarżony, ani jego obrońca nie stawili się w sądzie na odczytanie wyroku. Ten nie jest prawomocny.

(Maciej Januchowski)