Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Zapadł wyrok w sprawie byłych policjantów z Pobiedzisk, którzy wywieźli pijanego mężczyznę do lasu

Zdjęcie aktualności Zapadł wyrok w sprawie byłych policjantów z Pobiedzisk, którzy wywieźli pijanego mężczyznę do lasu fot. WRFM

Zapadł wyrok w głośnej sprawie byłych już policjantów z Pobiedzisk, którzy wywieźli pijanego mężczyznę do lasu. Dzień później znaleziono go martwego. Wyrok w sprawie wydał Sąd Rejonowy w Gnieźnie.

Policjanci usłyszeli zarzuty niedopełnienia obowiązków służbowych, nieumyślnego i bezpośredniego narażenia na niebezpieczeństwo utraty zdrowia lub życia, a także bezprawnego pozostawienia wolności.

„Policjantka Karolina F. została uznana częściowo winną zarzucanych jej czynów. Usłyszała wyrok 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 3 lat, 2 000 zł grzywny, zakaz wykonywania pracy związanej z ochroną bezpieczeństwa publicznego przez okres 4 lat. Policjant Filip S. został uznany częściowo winnym zarzucanych mu czynów. Usłyszał wyrok 1 roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na okres 3 lat, 2 000 zł grzywny, zakaz wykonywania pracy związanej z ochroną bezpieczeństwa publicznego na okres 4 lat”. - podał portal Moje-Gniezno.pl.

Sąd uniewinnił od niektórych zarzutów byłych funkcjonariusz prawa. Jak przekazał obrońca Filip S. Nie będzie wnosił apelacji od wyroku. Może to zrobić jeszcze Karolina F. i prokuratura.

(Maciej Januchowski)