Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Zdjęcie aktualności Zakończył się cykl turniejów o mistrzostwo Żnina w sportową grę karcianą zwaną „Baśka” fot. WRFM

Zakończył się cykl turniejów o mistrzostwo Żnina w sportową grę karcianą zwaną „Baśka”. Złoty medal zabrał do domu Piotr Sławski z Grochowisk Księżych. Zgromadził na koncie 309 punktów. Leszek Derwich z Janowca Wielkopolskiego stracił zaledwie pięć punktów i wywalczył wicemistrzowski tytuł. Jego rodak Radosław Jabłoński miał do odrobienia sześć oczek, ale tak się nie stało i zdobył brązowy medal. Najlepszy z mieszkańców Żnina był Antonii Szary, który uzbierał 271 punktów i uplasował się na dziewiątej pozycji.

W styczniu rozegrano w żnińskim domu kultury pierwszy turniej. Kolejne odbywały się raz w miesiącu. Odbyło się ich osiem, z czego sześć zaliczono zawodnikom do klasyfikacji generalnej. O mistrzowski tytuł rywalizowało 44 karciarzy, w tym dwie kobiety.

Już niedługo rusza kolejna odsłona mistrzowskiego cyklu. Pierwszy turniej zaplanowano na sobotę 18 stycznia około godziny szesnastej. Zapisy od godziny 15.30.