Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Za ponad 16,5 miliona złotych ma powstać w Wielkopolsce Metropolitalny System Informacji Przestrzennej

Zdjęcie aktualności Za ponad 16,5 miliona złotych ma powstać w Wielkopolsce Metropolitalny System Informacji Przestrzennej fot. WRFM

Blisko 16 700 000 złotych ma kosztować Metropolitalny System Informacji Przestrzennej, który chce wdrożyć powiat poznański we współpracy z Poznaniem i Stowarzyszeniem Metropolia Poznań. Jak przekonują jego pomysłodawcy jest to odpowiedź na rosnące potrzeby informacyjne w zakresie dostępu do wiarygodnej, a zatem spójnej i aktualnej informacji przestrzennej dla obszaru Metropolii Poznań. A wszystko po to, by zagwarantować zrównoważony rozwój Aglomeracji Poznańskiej na poziomie gospodarczym, środowiskowym i społecznym.

Mówił Tomasz Łubiński, wicestarosta poznański.

W poniedziałek podpisana została umowa na dofinansowanie zadania. Kwota dofinansowania to 14 milionów złotych. Pieniądze pochodzą z Wielkopolskiego Programu Operacyjnego na lata 2014 – 2020.

Jak zaznacza marszałek Marek Woźniak, Polska musi zrobić duży krok w stronę cyfryzacji. Projekty takie jak Metropolitalny System Informacji Przestrzennej są dobrym krokiem w tym kierunku.

W projekcie ujęte zostały gminy z północnej Wielkopolski m.in. Skoki, Murowa Goślina, Oborniki czy Szamotuły.

(Maciej Januchowski)