Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Za dwa miesiące odbędą się w Gnieźnie Mistrzostwa Europy w hokeju na trawie

Zdjęcie aktualności Za dwa miesiące odbędą się w Gnieźnie Mistrzostwa Europy w hokeju na trawie fot. Maciej Januchowski

W połowie sierpnia odbędzie się EuroHockey Championship II, czyli Mistrzostwa Europy w hokeju na trawie w Gnieźnie. Organizatorzy przedstawili na dwa miesiące przed wydarzeniem stan przygotowań i sposób w jaki mistrzostwa zostaną przeprowadzone. Do niedawna udział kibiców stał pod znakiem zapytania, jednak już teraz wiadomo, że obiekt w Gnieźnie będzie mógł się wypełnić w połowie.

Jak przyznaje  Rafał Grotowski, wiceprezes Polskiego Związku Hokeja na Trawie infrastruktura sportowa w Pierwszej Stolicy jest na światowym poziomie.

Jednocześnie władze związku zwracają uwagę na obostrzenia covidowe. Mistrzostwa zostaną rozegrane w reżimie sanitarnym. To oznacza m.in. Testowanie zawodników i rejestrację kibiców.

Areną zmagań będzie stadion im. Alfonsa Flinika w Gnieźnie. W 2015 roku boisko zostało oddane do użytku po modernizacji – wymianie nawierzchni. Trzy lata później w Gnieźnie odbył się turniej eliminacyjny Hockey World Series. Biało-czerwoni zajęli wówczas pierwsze miejsce.

Mówił Łukasz Scheffs, dyrektor Wydziału Promocji, Kultur, Turystyki i Sportu w Urzędzie Miejskim w Gnieźnie.

W Mistrzostwach Europy weźmie udział osiem zespołów: Austria, Chorwacja, Irlandia, Włochy, Szwajcaria, Szkocja, Ukraina oraz Polska. Turniej rozpocznie się 15 sierpnia – w meczu otwarcia o godz. 20:00 Polska zagra z Irlandią. Spotkania finałowe zaplanowano na niedzielę 21 sierpnia.

Patronat medialny nad mistrzostwami sprawuje Wasze Radio FM.

(opr. Maciej Januchowski)

Error