Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wypełnienie formularza Esta - instrukcja krok po kroku

Zdjęcie aktualności Wypełnienie formularza Esta - instrukcja krok po kroku fot. materiały prasowe

Dziś każdy, kto chce jechać do Stanów Zjednoczonych w celach turystycznych lub biznesowych, nie musi mieć przy sobie wizy, ale przed wylotem należy wypełnić formularz Esta. Jak zrobić to poprawnie? Na co zwrócić szczególną uwagę. Na te pytanie odpowiedzi można znaleźć poniżej! Warto zapoznać się z tekstem!

 

Czym jest formularz Esta i kiedy trzeba go wypełnić?

W związku z tym, że Polska jakiś czas temu zdecydowała się dołączyć do programu rządowego Visa Waiver, nasi rodacy nie potrzebują wizy, aby dostać się do Stanów Zjednoczonych, ale zobowiązani są przed wylotem wypełnić formularz Esta. Należy zrobić to przez Internet. Jednak bardzo ważne jest to, żeby zwracać uwagę, czy udało nam się trafić na prawidłową stronę, czyli oficjalną Departamentu US Customs and Border Protection.

Więcej na temat tego jak wypełnić formularz esta wiza dowiesz się tutaj: https://estavisa.pl/jak-wypelnic-formularz-esta-krok-po-kroku/.

Jeśli tak nie jest, to najprawdopodobniej witryna jest jedynie pośrednikiem pomagającym wypełnić formularza Esta, a za wsparcie ze strony pracowników trzeba będzie zapłacić około 90€, co przekracza wysokość opłaty rejestracyjnej ponad trzykrotnie. Wbrew pozorom wypełnienie formularza nie jest skomplikowane. Zwłaszcza, że aktualnie z aplikacji można korzystać w języku polskim lub po wejściu wybrać go jako jedną z dostępnych opcji. Informacje, które należy podać w formularzu to:

  • Imiona i nazwiska.
  • Płeć.
  • Imiona i nazwiska rodziców.
  • Datę ważności i numer paszportu.
  • Dane z karty kredytowej (Visa, American Express, MasterCards lub Discover). Jeżeli osoba podróżująca nie ma karty, to może skorzystać z internetowego portfela PayPal.
  • Dane kontaktowe, czyli e-mail, numer telefonu, adres.
  • Nie ma konieczności podawania informacji na temat zatrudnienia, ale jest to mile widziane podczas rozpatrywania wniosku.
  • Dane, pod jakimi widnieje się w mediach społecznościowych.

System Esta przetwarza podane informacje średnio przez kilka godzin. Kiedy ten proces się zakończy, na adres mailowy podany w formularzu zostanie wysłane potwierdzenie zakończenia rejestracji, które należy wydrukować, ponieważ będzie niezbędne na lotnisku. Wniosek o przyznanie statusu Esta powinien zostać złożony przynajmniej 72 godziny przed planowanym wylotem.

Formularz Esta - podstawą do podróżowania do Stanów Zjednoczonych

Zarówno wiza, jak i formularz Esta są podstawą do tego, aby osoba podróżująca mogła w ogóle wejść na pokład samolotu. Jednak nie zawsze internetowy wniosek jest pozytywnie rozpatrywany. W takim przypadku należy niestety starać się o wizę. Jest to proces bardziej skomplikowany i czasochłonny. Z kolei przyznanie statusu Esta obliguje nas do posiadania biletu powrotnego i możliwości wlotu do Stanów Zjednoczonych dowolną ilość razy przez dwa lata. Po upływie tego okresu trzeba ponownie wypełnić formularz Esta. Zresztą należy mieć również ważny paszport tzw. biometryczny.

Co więcej, jeśli jakiekolwiek nasze dane osobowe, ktoś zostanie ukarany prawomocnym wyrokiem sądowy, otrzyma nowy paszport lub obywatelstwo to również konieczne będzie ponowne wypełnienie formularza.

(materiał partnera)