Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wszystkie wielkopolskie samorządy złożyły wnioski do wojewody wielkopolskiego o udzielenie finansowego wsparcia w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Zdjęcie aktualności Wszystkie wielkopolskie samorządy złożyły wnioski do wojewody wielkopolskiego o udzielenie finansowego wsparcia w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych fot. WRFM

Wszystkie wielkopolskie samorządy złożyły wnioski do wojewody wielkopolskiego o udzielenie finansowego wsparcia w ramach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Kwota, która zostanie wypłacona wielkopolskim samorządom, to prawie 527 mln zł.

Do wojewody Łukasza Mikołajczyka wpłynęły wnioski z 226 samorządów gminnych i miast na prawach powiatu na kwotę niemal 423 mln zł oraz 31 samorządów powiatowych, które aplikowały o niewiele ponad 104 mln zł. Pieniądze mają zostać przeznaczone na projekty inwestycyjne.

Jak tłumaczy Łukasz Mikołajczyk celem rządu jest wsparcie lokalnych inwestycji. Niektóre samorządy rozważały rezygnację z budów. Powodem była sytuacja ekonomiczna, na którą wpłynął COVID-19. Te pieniądze mają pomóc utrzymać dynamikę inwestycyjną w wielkopolskich gminach i powiatach.

Jeszcze kilka tygodni temu niektórzy samorządowcy odmawiali przyjęcia czeków z kwotami, twierdząc, że to pieniądze bez pokrycia. Ostatecznie jednak złożyli wnioski.

Jak dodaje wojewoda Łukasz Mikołajczyk: "..niekiedy refleksja przychodzi z czasem, ale z zadowoleniem przyjmuję ten fakt i życzę wszystkim włodarzom, by dobrze i z zyskiem dla mieszkańców wykorzystali te środki". Wojewoda do dziś ma czas na przekazanie informacji o kwocie wnioskowanego wsparcia do Prezesa Rady Ministrów, który do 31 sierpnia powinien złożyć dyspozycję wypłaty środków.