Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wojewoda wręczył akt powołania prezesowi SKO w Poznaniu

Zdjęcie aktualności Wojewoda wręczył akt powołania prezesowi SKO w Poznaniu fot. UW Poznań

Premier Mateusz Morawiecki powołał w ubiegły piątek Huberta Seitza na stanowisko prezesa Samorządowego Kolegium Odwoławczego w Poznaniu. Akt powołania wręczył w poniedziałek wojewoda wielkopolski Łukasz Mikołajczyk.

Hubert Seitz ma bogate doświadczenie zawodowe oraz naukowe. Jest absolwentem Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, gdzie uzyskał tytuł magistra historii oraz prawa. Ukończył aplikację radcowską w Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Poznaniu. W trakcie studiów prawniczych udzielał porad prawnych w Studenckiej Uniwersyteckiej Poradni Prawnej w stolicy Wielkopolski.

Doświadczenie zawodowe w administracji publicznej zdobył między innymi pracując w Wielkopolskim Wojewódzkim Inspektoracie Nadzoru Budowlanego - w Wydziale Orzecznictwa Administracyjnego. Od 7 lat związany jest z Samorządowym Kolegium Odwoławczym w Poznaniu. Pracując w SKO w Poznaniu orzekał w sprawach z zakresu komunikacji, ochrony środowiska, gospodarki nieruchomościami oraz pomocy społecznej. Głównym celem nowego prezesa SKO jest przede wszystkim skrócenie czasu oczekiwania na orzeczenia Kolegium. W rozmowach z wojewodą zapowiedział także stworzenie pracownikom jak najlepszych warunków pracy z jednoczesnym podniesieniem jakości i wymagań stawianych obecnie przed instytucją. Będzie także czuwał nad jednolitością orzecznictwa.

(UW Poznań)