Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Władze Wągrowca zakupiły dwa busy na potrzeby niepełnosprawnych uczniów

Zdjęcie aktualności Władze Wągrowca zakupiły dwa busy na potrzeby niepełnosprawnych uczniów fot. UM Wągrowiec

Wągrowiecki samorząd zakupił dwa busy marki Ford Transit i przekazał je na potrzeby dzieci niepełnosprawnych na ręce dyrekcji Szkoły Podstawowej nr 3, które będą dowożone do miejskich i zewnętrznych specjalistycznych placówek oświatowych. Jak zapewnia burmistrz Jarosław Berendt w ten podniósł się komfort szkolnych dowozów.

Busy mają zaplanowane kursy do „Trójki”, Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego, które prowadzi wągrowieckie Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej „Bona Fides”, a także Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych w Owińskach. Pojazdy będą wykorzystane do przewożenia dzieci na dodatkowe zajęcia wspomagania rozwoju oraz wyrównawcze prowadzone przez nauczycieli z „Trójki”. To jedna w mieście placówka w pełni przygotowana do kształcenia w klasach integracyjnych i specjalnych. Pracuje tam 11 wychowawców z uprawnieniami do nauki dzieci z niepełnosprawnościami.

Ośmioosobowe fordy kosztowały miejski samorząd 200 tysięcy złotych, a 160 dołożył Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych.

(Cezary Kucharski)