Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie czekają zmiany

Zdjęcie aktualności Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie czekają zmiany fot. WRFM

Wielkopolskie Samorządowe Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Złotowie czekają zmiany. Placówka prawdopodobnie od września zmieni lokalizację jednak w mieście będzie funkcjonować chociaż w innym miejscu szkolna centrala. Taką informację przekazała portalowi złotowskie.pl Paulina Stochniałek, członkini zarządu Województwa Wielkopolskiego.

Mówił Marek Buława, wójt gminy Zakrzewo.

Urząd marszałkowski zainwestuje pieniądze w przygotowanie obiektu do nowej rzeczywistości. Stara szkoła jest w dobrym stanie, ale musi być dostosowana chociażby dlatego, że centrum kształcenia przeprowadza egzaminy państwowe. W nowym miejscu uruchomione zostaną kierunki dla kelnerów, baristów, czy chętnych do pracy w gastronomii.

Centrum poszerzy ofertę również dla słuchaczy z województwa kujawsko-pomorskiego. Obiekt znajduje się przy drodze wojewódzkiej, więc skomunikowanie jest dobre. W planach jest przygotowanie w nim zaplecza w celu organizowania imprez okolicznościowych. Pomoże w funkcjonowaniu Poradni Psychologiczno–Pedagogicznej. Jest pomysł uruchomienia powiatowego Ośrodka Rehabilitacyjno–Edukacyjno–Wychowawczego. List intencyjny pomiędzy urzędem marszałkowskim, a gminą Zakrzewo już podpisano. Jeżeli radni podejmą uchwałę o przyjęciu dzierżawy od marszałka, to wójt Buława chciałby podpisać co najmniej dziesięcioletnią umowę.

(Cezary Kucharski)