Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wielkopolscy mikro, mali i średni przedsiębiorcy otrzymają od urzędu marszałkowskiego pożyczki

Zdjęcie aktualności Wielkopolscy mikro, mali i średni przedsiębiorcy otrzymają od urzędu marszałkowskiego pożyczki fot. WRFM

Wielkopolscy mikro, mali i średni przedsiębiorcy otrzymają od urzędu marszałkowskiego pożyczki na zwiększenie kapitału obrotowego lub inną bieżącą działalność. Ich górna granica to trzysta tysięcy złotych z terminem spłaty maksymalnie pięcioletnim. Są nieoprocentowane, bezprowizyjne i nie wymagają własnego wkładu. Jest za to możliwość rocznej karencji w spłacie.


Pożyczkodawca w przypadku kredytu do 100 tysięcy wymaga jako zabezpieczenie weksel własny in blanco opatrzony klauzulą „bez protestu”, czyli w przypadku odmowy zwrotu pożyczki posiadacz może przedłożyć go do zwrotu bez konieczności oprotestowania. Wyższe kredyty wymagają dodatkowych zabezpieczeń. Przedsiębiorcy mogą kontaktować się w tej sprawie telefonicznie lub mailowo.
Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak poinformował media, że płynnościowa pożyczka uzupełnia rządowe tarcze finansowe. Prezydent Piły Marek Głowski na łamach portalu „piłanaszemiasto” wyjaśnił, że jest możliwość łączenia środków z tymi przeznaczonymi na inwestycje.


W marszałkowskim budżecie zabezpieczono w tym celu 36 milionów złotych z możliwością podwojenia. Zespół roboczy ds. instrumentów wsparcia przedsiębiorstw przygotowuje kolejne propozycje.

(Cezary Kucharski)