Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wiceminister Grzegorz Piechowiak przyjechał do Wągrowca. Spotkał się m.in. Z burmistrzem Berendtem

Zdjęcie aktualności Wiceminister Grzegorz Piechowiak przyjechał do Wągrowca. Spotkał się m.in. Z burmistrzem Berendtem fot. UM Wągrowiec

Powiat wągrowiecki odwiedził Grzegorz Piechowiak. To członek Porozumienia Jarosława Gowina, nowy sekretarz stanu, wiceminister rozwoju, pracy i technologii pełniący równocześnie funkcję pełnomocnika do spraw inwestycji zagranicznych.

Jak twierdzi przyjechał między innymi po to, aby pomóc w poszukiwaniach inwestorów skłonnych działać na wągrowieckim terenie. Minister poinformował również, że jego ugrupowaniu politycznemu udało się przekonać koalicjanta, czyli Prawo i Sprawiedliwość, aby Fundusz Inicjatyw Lokalnych został trwale, nie jedynie pandemicznie przypisany rządowym poczynaniom. Wejdzie on w założenia przygotowywanego na najbliższe lata tak zwanego Nowego Ładu.

Jako, że polityk wspomniał o wizycie w miejscowym Zespole Opieki Zdrowotnej zapytaliśmy, czy ma konkretne propozycje pomocne w funkcjonowaniu powiatowej służby zdrowia.

Podczas spotkania z burmistrzem Wągrowca Jarosławem Berendtem omówiono plany rozwoju miasta. Dyskusja dotyczyła także realizowanych w tym roku inwestycji oraz sposobów ich planowania. Minister przyjechał do Jakubowego Grodu w towarzystwie wicewojewody Wielkopolskiego Macieja Bieńka.

(Cezary Kucharski)