Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wągrowieckie przedszkola zostaną otwarte. Dzieci będą mogły wrócić od przyszłego tygodnia

Zdjęcie aktualności Wągrowieckie przedszkola zostaną otwarte. Dzieci będą mogły wrócić od przyszłego tygodnia fot. WRFM

Od przyszłego poniedziałku wszystkie publiczne przedszkola i żłobek w Wągrowcu zostaną otwarte. Jak zapewnia Urząd Miejski dzieci, których rodzice muszą wrócić do pracy lub już wrócili będą mogli przyprowadzić dziecko do placówki opiekuńczej. Decyzja o otwarciu żłobka i przedszkoli zapadła po rekomendacji jakie wydał dyrektorkom tych placówek burmistrz Wągrowca Jarosław Berendt.

- Swoją rekomendację oparłem na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 29 kwietnia, zmieniającego rozporządzenie w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 oraz w związku z komunikatem Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Wągrowcu z dnia 17 maja 2020 r., wskazującego na sukcesywnie zmniejszającą się w powiecie wągrowieckim, w tym  na terenie naszego miasta, liczbę osób poddanych kwarantannie – powiedział włodarz miasta.

Pierwszeństwo w zakresie opieki nad dziećmi dotyczy rodziców zatrudnionych w służbie zdrowia, służbach mundurowych zaangażowanych w minimalizowanie ryzyka zarażenia wirusem COVID-19 oraz zatrudnionych w handlu. Przedszkola mają obowiązek tak zorganizować swoją pracę, by była ona zgodna z wytycznymi przeciwepidemicznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

W Wągrowcu miasto zadbało o to, by placówki przedszkolne były wyposażone w odpowiednią liczbę środków ochrony osobistej i środków dezynfekcyjnych. Resort edukacji - zgodnie z wytycznymi GIS - zwraca się do rodziców, by nie przyprowadzali dzieci z objawami chorobowymi. Informuje też, że do placówki nie można posłać także dziecka, którego domownik odbywa kwarantannę.

(źródło: UM Wągrowiec, opracował: Maciej Januchowski)