Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wągrowiecki Rower Miejski wrócił po zimowej przerwie

Zdjęcie aktualności Wągrowiecki Rower Miejski wrócił po zimowej przerwie fot. UM Wągrowiec

Wągrowiecki Rower Miejski wznowił, po zimowej przerwie, swoją działalność. Jednoślady od dziś można wypożyczać ze stacji ulokowanych na terenie miasta. System rowerów miał rozpocząć swoje działanie dwa miesiące temu, jednak z uwagi na pandemię koronawirusa wyjazd jednośladów na ulice Wągrowca został przesunięty.

W tym reoku liczba rowerów miejskich wzrosła do 70, a liczba nowych stacji powiększyła się o cztery: na Osiedlu Kolejowym (przy przystanku komunikacji miejskiej, obok bloków kolejowych), na ulicy Letniej (przy Szkole Podstawowej nr 3), na ulicy Polnej (skrzyżowanie ulic Polnej i Piaskowej) oraz na ulicy Nad Nielbą (skrzyżowanie ulic Rzecznej i Nad Nielbą).

Jednoślady będą dezynfekowane, by można było z nich bezpiecznie korzystać. Jednak o zasadach bezpiecznego korzystania z Wągrowieckiego Roweru Miejskiego muszą pamiętać też użytkownicy. Osoby, które wypożyczą rower muszą mieć założone rękawiczki jednorazowe, a na twarzach maseczki. Warto również pamietać o środkach do dezynfekcji.

(Maciej Januchowski)