Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wągrowiecka siłownia działała mimo zakazu. Interweniowała prokuratura

Zdjęcie aktualności Wągrowiecka siłownia działała mimo zakazu. Interweniowała prokuratura Zdjęcie ilustracyjne | fot. Pixabay

Jedna z wągrowieckich siłowni była otwarta pomimo nakazu zamknięcia wszystkich tego typu obiektów w całym kraju. 

Policjanci otrzymali informację o funkcjonującej siłowni w sobotę. W porozumieniu z inspekcją sanitarną udali się na miejsce i próbowali przekonać właściciela, że lokal powinien być zamknięty w związku z epidemią koronawirusa. Zarządzenie w tej sprawie wydano w piątek wraz z ogłoszeniem stanu zagrożenia epidemiologicznego.  

- Właściciel oświadczył, że nie zamknie obiektu, gdyż  inaczej niż przedstawiciele służb rozumie treść przepisów rozporządzenia wprowadzającego stan epidemiczny. - informuje nas Dominik Zieliński z wągrowieckiej policji. 

W lokalu przy ulicy Średniej znajdowali się klienci, którzy przyszli poćwiczyć. - O sytuacji poinformowany został prokurator dyżurujący. Po jego interwencji właściciel zamknął lokal.  - dodaje Zieliński. 

Odpowiednie dokumenty z interwencji zostaną przekazane do Państwowej Inspekcji Sanitarnej, która może nałożyć na właściciela siłowni karę za nieprzestrzeganie zarządzeń sanitarnych. 

Wypowiedź rzecznika policji.

(Maciej Januchowski)