Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wągrowieccy radni powiatowi za przebudową Antoniewskiej w Skokach

Zdjęcie aktualności Wągrowieccy radni powiatowi za przebudową Antoniewskiej w Skokach Zdjęcie ilustracyjne | fot. WRFM

Wągrowieccy powiatowi radni na ostatniej sesji wprowadzili zmiany do tegorocznej uchwały budżetowej. Dzięki tymże zapisom zabezpieczono około 1,8 miliona złotych jako własny wkład w przebudowę ulicy Antoniewskiej w Skokach. To odcinek od Rakojedzkiej do mostu na Małej Wełnie. Ta długo oczekiwana inwestycja drogowa była wielokrotnie odrzucana w procesie weryfikacji wniosków o dotację z Funduszu Dróg Samorządowych.

Tym razem samorządowcy otrzymali informację od wojewody, że w wyniku oszczędności po przetargowych złożona dokumentacja została przesunięta z listy rezerwowej do główne. Jest możliwość dofinansowania tegoż zadania w kwocie 4,4 miliona złotych pod warunkiem, że budowlana procedura ruszy do końca roku. Całkowity kosztorys inwestycji opiewa na ponad osiem milionów.

O szczegółach informowaliśmy na antenie Waszego Radia FM. Podobnie postąpili miejsko-gminni radni w Skokach. Udzielają wsparcia finansowego na przebudowę Antoniewskiej w kwocie niespełna 1,8 miliona złotych, co stanowi połowę samorządowego wkładu własnego. Środki zabezpieczono na lata 2021 i 2022. Jeżeli w wyniku przetargu wynikną oszczędności kwota zostanie odpowiednio umniejszona. Taka uchwała została podjęta, gdyż w efekcie przebudowy system komunikacyjny wschodniej części Skoków ulegnie znaczącej poprawie.

(Cezary Kucharski)