Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wągrowiec na mapie XXIX Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Bałtyk Karkonosze Tour”.

Zdjęcie aktualności Wągrowiec na mapie XXIX Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Bałtyk Karkonosze Tour”. fot. UM Wągrowiec

Wągrowiec znalazł się na mapie XXIX Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego „Bałtyk Karkonosze Tour”. To jedna z największych imprez kolarskich w Polsce. Co warte podkreślenia Jakubowy Gród został wybrany jako finisz pierwszego etapu wyścigu. Dziś w Urzędzie Miejskim w Wągrowcu burmistrz Jarosław Berendt podpisał umowę na realizację tego zadania z Marcinem Maceluchem, prezesem Towarzystwa Kolarskiego „Karkonosze Tour”.

- Mam nadzieję, że planów organizatora tego wydarzenia sportowego nie wywróci do góry nogami ciągle nieprzewidywalna pandemia. Z naszej strony dołożymy wszelkich starań, by wspomóc wyścig organizacyjnie, a przy okazji dobrze wypromować Wągrowiec - powiedział burmistrz miasta.

W Międzynarodowym wyścigu Kolarskim „Bałtyk Karkonosze Tour” biorą udział zawodnicy z całego świata. W tym roku w wydarzeniu ma wziąć udział 150 ekip. Jak informuje wągrowiecki magistrat koniec pierwszego etapu ma znajdować się na ulicy Kościuszki, w okolicach Ośrodka Sportu i Rekreacji. To tu 19 maja będą finiszować zawodnicy. Następnego dnia rozpoczną drugi etap z Murowanej Gośliny.

(Maciej Januchowski)