Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wągrowiec ma nowego skarbnika. Radni zaakceptowali kandydata burmistrza

Zdjęcie aktualności Wągrowiec ma nowego skarbnika. Radni zaakceptowali kandydata burmistrza fot. screen z transmisji

Wągrowiec ma nowego skarbnika. Pomimo panującej pandemii koronawirusa sesja Rady Miejskiej się odbyła, choć nie wszyscy radni się na niej pojawili. Kandydaturę na nowego skarbnika wysunął burmistrz Jarosław Berendt. Rekomendował on Dariusza Hamulczyka.

Za powołaniem go zagłosowało 11 rajców, czyli wszyscy, którzy byli obecni na sesji. Radni opozycji nie przyszli na sesję ze względów na zagrożenie epidemiczne.

- Uczestnictwo w tego typu zgromadzeniach (…) nie jest wyrazem heroizmu, ale nieodpowiedzialności. - mówiła w poniedziałek portalowi Okno na Wągrowiec radna Alicja Trytt, szefowa klubu radnych Samorządność Wągrowiecka 2000.

Jednak włodarzowi Wągrowca jak i przewodniczącemu Rady Jakubowi Zadrodze udało się skłonić swoich radnych, by zjawili się na sesji. Dariusz Hamulczyk poprzednio związany był zawodowo z Regionalną Izbą Obrachunkową w Poznaniu i Urzędem Miejskim w Luboniu. Ostatnio był Głównym Księgowym Urzędu Miejskiego w Gnieźnie. Jego poprzednik Daniel Budzeń zrezygnował z pracy w wągrowieckim magistracie.

(Maciej Januchowski)