Masz temat? Zadzwoń!!! 506 200 102

Wągrowczanin na podium Mistrzostw Polski

Zdjęcie aktualności Wągrowczanin na podium Mistrzostw Polski fot. WRFM

Jeden z wągrowieckich ambasadorów sportu Damian Matoga jest brązowym medalistą mistrzostw Polski w boccię. To dyscyplina paraolimpijska wywodząca od włoskiej gry w bule. Puchar dla najlepszego ubiegłorocznego debiutanta ufundował prezydent Krakowa i trafił również do rąk zawodnika z Jakubowego Grodu.


Sukces wągrowczanina w kategorii osób niepełnosprawnych poruszających się na wózkach inwalidzkich to efekt doskonałej postawy w czterech turniejach eliminacyjnych. Ostatni odbył się właśnie w Krakowie. Zwycięzców wyłoniono podliczając punkty ze wszystkich występów.


Mistrzowski turniej zorganizował Polski Związek Bocci. Współpracowali z nim miasto Kraków oraz krakowska Fundacja „Szkoła bez Barier” na Rzecz Edukacji Dzieci i Młodzieży ze Sprzężonymi Niepełnosprawnościami.


W tym roku zawodnicy grający w boccię rozpoczynają walkę o mistrzowski tytuł w Konopiskach niedaleko Częstochowy. Kolejne turnieje zaplanowano w: Zamościu, Zielonej Górze, Głogowie, Kielcach oraz Wągrowcu. Równolegle do ligowych zmagań rozgrywana jest dziesiąta edycja międzynarodowego pucharu „Prometeus Cup”. Walczą w nim Chorwaci, Czesi, włosi i oczywiście Polacy.
Wszystkie imprezy dofinansowują Ministerstwo Sportu i Turystyki, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych oraz lokalne stowarzyszenia działające na rzecz osób dotkniętych rozmaitymi niepełnosprawnościami.

(Cezary Kucharski)